BlackJack pravidlá

Blackjack alebo dvadsaťjeden je kartová hra podobajúca sa na hru OKO.

Názov hry vznikol na základe špeciálneho bonusu, ktorý sa hráčom vyplácal, pokiaľ mali kombináciu A a J obe čiernej farby - teda piky alebo trefy. Tento bonus sa už v súčasnosti nevypláca, ale názov hry zostal.

Hráč hrá proti krupiérovi a snaží sa dosiahnuť väčší súčet bodov, ako krupiér, nesmie však prekročiť 21.

Hrá sa s balíčkom 52 francúzskych kariet, v kasínach sa hrá so šiestimi balíčkami. Hodnota figúr sa rovná 10, hodnota kariet s číslami sa rovná číslu na karte, eso sa môže rátať ako 1 alebo 11.

Hra začína rozdaním kariet zľava doprava jednotlivým hráčom a krupiérovi lícom nahor. Potom dostane každý hráč ďalšiu kartu. Hráč sa po obdržaní druhej karty môže rozhodnúť, či berie ďalšiu a ďalšiu kartu, alebo si už ďalšiu kartu nepraje. Ak prekročí 21, jeho vklad prepadá krupiérovi.

Najvyššia možná kombinácia je Blackjack tvorená Esom a ľubovoľnou kartou s hodnotou desať.

Vtedy sa výhra vypláca v pomere 3:2, ale iba v prípade, že Blackjack nemá aj krupiér. Keď už hráči majú všetky svoje karty, ťahá svoje karty krupiér, musí ťahať kým nemá súčet aspoň 16, keď má súčet 17 nesmie už ťahať.

Kto má viac ako krupiér vyhráva toľko koľko vsadil. Ak krupiér prekročí 21, vyhrávajú všetci hráči, ktorí zostali v hre. Ak má hráč rovnakú hodnotu, ako krupiér, vklad zostáva do ďalšej hry.

Rozdelenie - split: Ak prvé dve karty hráča majú rovnakú hodnotu, môže ich rozdeliť a hrať súčasne dve hry, aj na druhú hru však musí vložiť vklad, ktorým začal. Ak sú delené dve esá, hráč nemôže dosiahnuť Blackjack iba 21.

Zdvojenie stávky - double: Ak hráč prvými dvoma kartami dosiahol súčet 9, 10, alebo 11, môže zdvojnásobiť vklad.

Poistenie stávky: Ak je prvou krupiérovou kartou eso, hráč sa môže poistiť proti krupiérovmu Blackjacku. Polovicu svojho vkladu, môže dať na poistku, ak krupiér dosiahne Blackjack, vyplatí hráčovi poistku pomerom 2:1, v opačnom prípade poistné prepadá krupiérovi.

Typy stávok

Split” – ak dostanete 2 karty rovnakej hodnoty, môžete ich rozdeliť do dvoch “rúk”. Bankár rozdá ďalšiu kartu do každej “ruky” a vy teraz hráte s oboma “rukami”. Hra prebieha zľava doprava. Ak dokončíte hranie prvej “ruky”, pokračujete “rukou” nasledujúcou. Potom, čo dokončíte všetky hry, hrá bankár. Esá môžete rozdeliť iba raz. Naša hra dovoľuje až štyri “ruky”. Ak nemáte dostatok peňazí na pokrytie extra stávky, potom nie ste schopný uskutočniť “split”.

Double Down Keď dostanete rozdané dve karty a myslíte si, že Vás tretia karta dostane do pozície, kedy porazíte bankára, potom môžete využiť “double down”. Vaša stávka sa tým znásobí, ale dostanete už iba jednu ďalšiu kartu. ”Double Down” je dostupný iba ihneď po rozdaní prvých dvoch kariet. Pre “Double Down” kliknite na “Double” alebo stlačte “D”.
Insurance alebo “poistenie” je hra, ktorá je súčasťou hry BlackJack. Ak po základnom rozdaní bankár ukáže eso, môžete sa poistiť proti možnosti, že bankér dostane BlackJack. Vsadíte polovicu Vašej pôvodnej stávky a pokiaľ bankár bude mať BlackJack, potom Vám poistenie vynesie 2:1. Až na jeden prípad strácate pri prehre Vašu pôvodnú stávku. To je práve prípad poistenia, ktorý Vám vzniklú stratu dorovná. Ak obaja, Vy aj bankár, dostanete BlackJack, potom vyhráva Vaša “poisťovacia” stávka a pôvodná stávka sa Vám vracia. Ak bankár nedostane BlackJack, Vaše “poistenie” prehráva a hra pokračuje s pôvodnou stávkou.

Odkazy
  • Biliardové stoly
  • Stávkovanie
  • Tipovanie
Nálepky
 
December 2008
P U S Š P S N
« Jún    
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Archív

Články

Posledné komentáre

Kategórie

Archív

Odkazy

  • Biliardové stoly
  • Stávkovanie
  • Tipovanie

Meta